Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj v hale v Bielu se přesouvá na antuku do Lugana

Premiérový ročník halového ženského turnaje WTA International ve švýcarském Bielu, který velmi překvapivě vyhrála nadějná česká rodačka ze Sokolova Markéta Vondroušová, neměl komerční úspěch, a proto se přesouvá. A budete se divit, dokonce mění i povrch. Příští rok se bude od 9. do 15. dubna konat na antuce ve švýcarském městě známém především díky hokeji a fotbalu, tedy v Luganu.

 

Důvodem je hlavně nízká návštěvnost při minulém ročníku v Bielu a také lepší zařazení do programu, které by mohlo přilákat více kvalitních hráček a i movitějších sponzorů. Turnaj série WTA International se tak již nebude konat v bielské hale, ale přesune se do 272 kilometrů vzdálené antuky do Lugana. Mimo jiné i proto, že se švýcarský podnik hraje v polovině dubna a hráčky se tou dobou již připravují na antukové jaro, rozhodli se dát před tvrdým povrchem přednost právě antuce. Druhým zásadním důvodem, který ke změně vedl, byla nízká návštěvnost, přestože roli nasazené jedničky v rámci premiérového ročníku plnila tehdejší světová osmnáctka Barbora Strýcová a osmička nasazených se skládala pouze z hráček první padesátky. Švýcarské publikum navíc mohlo živě sledovat počínání bývalé světové sedmičky Belindy Bencicové a dále domácích Viktorije Golubicové a Rebeky Masarové. Informace o změně pořadatele i povrchu jistě neunikne Markétě Vondroušové.

 

Osmnáctiletá česká naděje právě v Bielu z kvalifikace postoupila až do finále a senzačně v tamní hale vybojovala svou premiérovou trofej na okruhu WTA. Pokud bude chtít své letošní prvenství v příštím roce obhajovat, bude se muset poprat s úplně jinými a pro ní zřejmě nevýhodnějšími podmínkami.

 

Václav Prokůpek