Jdi na obsah Jdi na menu

Skupina E 1.B třídy začíná berounským derby Komárov – Žebrák

10. 7. 2015

Ve čtvrtek 9.7. 2015 se v Národním domě na pražských Vinohradech uskutečnil losovací aktiv Středočeského krajského fotbalového svazu (SKFS), kterým vlastně začala nová sezóna. Jak jsme už avizovali ve skupině E 1.B třídy došlo k největším změnám v obsazení jednotlivými týmy. Vyměnila se jich přesná polovina.

Vypadla z ní mužstva, která buď postoupila do vyšší soutěže – 1.A třídy (TJ MONGEO Podlesí, FK Mníšek pod Brdy a SK Hostomice), letos to byly opravdu rekordní tři celky, anebo která sestoupila. Do soutěže se navíc nepřihlásily SK Jince 1921 a překvapivě, zřejmě na vlastní žádost, se tým Olympie Zdic po roce působení ve skupině E vrátil do skupiny A. Nově postoupily nejenom první, ale také dva týmy z dalších míst přeborů okresů Příbram a Beroun (z Příbramska první Tatran Sedlčany B, druhý SK Spartak Příbram B, z Berounska první Fk Komárov a třetí Spartak TOS Žebrák, druhý tým okresu Berounska Chlumec se postupu vzdal), ale také, což je další velké překvapení pro mnohé týmy, se do skupiny E 1.B třídy dostalo i druhé mužstvo z okresu Praha-západ, tedy FK Dobříč. Z 1.A třídy sestoupil jen Union Cerhovice, tedy poslední patnáctý celek skupiny 1.A třídy skupiny A, zatímco FK Lety umístěné na čtrnáctém místě v 1.A třídě zůstávají! Přeřazeno do skupiny E bylo navíc družstvo Sedlce-Prčic. 

Pro ročník 2015/2016 je připraveno hned několik novinek. O přechodu na elektronické registrace, zápisy i přestupy jsme již na našem portálu informovali. Další změnou jsou nové začátky utkání. Do 1.9. se bude hrát úředně od 16.30 hodin, pak dvakrát od 16.00 hod. atd. Na závěr října se tři utkání odehrají od 14.30 a v listopadu pak dvě od 14.00 hodin. Samozřejmě pokud mužstva nemají jiný začátek než úřední, v případě 1.B třídy skupiny E je to jen vítěz okresního přeboru Berounska - FK Komárov, který má začátky v sobotu od 10.15 hod. Polovina týmů bude hrát v neděli, polovina v sobotu. 

Další novinkou v soutěžích dospělých SKFS je to, že se v případě nerozhodného výsledku budou kopat pokutové kopy. Lepší tým získá dva body, horší jen jeden. Mění se i disciplinární řád. V případě udělení červené karty za dvě žluté, bude na hráči, zda trest v podobě zastavení činnosti na jeden zápas vykoná nebo se tzv. vykoupí.

 

1, kolo – sobota 22.8. od 10.15 FK Komárov – Spartak TOS Žebrák, od 16.30 hod SK Nový Knín –SK Březnice 1918, TJ Tochovice – Union Cerhovice, AFK Loděnice – FK Hořovicko „B“, FK Dobřícč – TJ Daleké Dušníky, neděle 23.8. od 16.30 hod Petrovice u Sedlčan – SK Spartak Příbram „B“, Tatran Sedlčany „B“ – Sokol Sedlec/Prčice

2.kolo – sobota 29.8. od 16.30 hod SK Březnice 1918 – SK Petrovice u Sedlčan, Spartak TOS Žebrák – TJ Tochovice, AFK Loděnice – FK Dobříč, neděle 30.8. od 16.30 hod TJ Daleké Dušníky – FK Komárov, Sokol Sedlec/Prčice – SK Nový Knín, Union Cerhovice – Tatran Sedlčany „B“, FK Hořovicko „B“ – SK Spartak Příbram „B“

Přípravné zápasy – SK Nový Knín hostí v neděli 26.7. od 18 hodin FC Přední Kopaninu a v sobotu 1.8. od 18 hodin Černolice.

AFK Loděnice vyrážejí na Anenskou pouť do Mýta u Rokycan na turnaj hraný v neděli 26.7. od 13 hodin. Svěřenci kouče Jana Beto budou mít za soupeře domácí Slavoj Mýto, nováčka krajského přeboru Plzeňského kraje, SK Zbraslav, nováčka krajského přeboru Prahy a Senco Doubravka, tradičního účastníka divize. V sobotu 1:8. čeká AFK Loděnice turnaj v Nižboru a další sobotu 8.8. turnaj v Hýskově!

TJ Tochovice hostí 25.7. tradiční fotbalový turnaj v rámci oslav 75. výročí kopané v obci a pravděpodobnými účastníky by měly být TJ MONGEO Podlesí, SK Březnice 1916 a jihočeské Milovice.

Sk Březnice 1918 vyráží již v sobotu 18.7. na Turnaj tří Březnic do Březnice u Bachyně, kde bude kromě Březnice u Příbrami hrát i Březnice u Zlína.

Rezerva Hořovicka zajíždí v přípravě na trávník Jinců, v neděli od 10.30 hodin.

Tatran Sedlčany „B“ začíná přípravu v sobotu 18.7. od 18 v Neveklově, kde se nováček soutěže utká s SK Benešov „B“. V neděli 26.7. od 17 hodin hraje rezerva Sedlčan v tavernách se Sepekovem a 2.8. zajíždí na turnaj do Sedlce – Prčice.

Další nováček FK Komárov začíná přípravu na Rokycansku, od 17 hodin hraje s druhým celkem okresního přeboru Rokycanska Spartakem ve Strašicích, v sobotu 15.8. hraje ve Zbiroze od 17 hodin s místním TJ Město.

TJ Sokol Sedlec-Prčice hostí 2.8. od 12 hodin na Memoriálu Františka Hájka i rezervu Sedlčan a dalšími soupeři v přípravě by měli být – v sobotu 18.7. od 17 hod SK Votice, v neděli 26.7. od 17 hodin ZVVZ Milevsko „B“, v sobotu 8.8. od 17 hodin SK Nový Knín a v neděli 16.8. od 17 hodin TJ Daleké Dušníky.

                                                     Václav Prokůpek, fotbalunas.cz